הכירו: זאת התזונה שתגרום לעיכוב הזדקנות המוח. הנה כל הפרטים
מחקר חדש שילב כוחות לטובת אחד מניסויי MRI מוח הארוכים והגדולים בעולם ומצא כי תזונה ים תיכונית ירוקה עשויה להאט את הניוון הטבעי של מוח הקשור לגיל. ממצאי המחקר גילו כי על כל ירידה של אחוז במדד מסת הגוף של הנבדקים, גיל המוח שלהם ירד בתשעה חודשים

תזונה ים תיכונית ירוקה, עשירה בפוליפנולים ולעומת זאת דלה בבשר אדום ומעובד עשויה להאט את ניוון המוח הקשור לגיל, הנה מה שהמחקר החדש גילה:

חוקרים גייסו 102 מתנדבים שסובלים מהשמנה, שרובם היו גברים ובני 52 בממוצע. הם התבקשו לעקוב אחר דיאטה ים תיכונית 'ירוקה' במשך 18 חודשים, שכללה צריכת 28 גרם אגוזי מלך מדי יום, שלוש עד ארבע כוסות תה ירוק ו-100 גרם שייק ירוק עשוי גלובוסה - סוג של תוסף צמחי. נאמר להם גם לצמצם באכילה של בשר אדום וממתקים.

נשים התבקשו לצרוך לא יותר מ-1,200 עד 1,400 קלוריות ביום, בעוד שגברים דבקו בין 1,500 ל-1,800 קלוריות ביום. סריקות מוח הושלמו בתחילת הניסוי ובסיומו כדי לחשב את 'גיל המוח' - שאינו קשור לגיל הביולוגי. במהלך המחקר, כל המשתתפים קיבלו מנוי חינם בחדר כושר ומפגשים חינוכיים המעודדים פעילות גופנית בעצימות בינונית. הם גם התבקשו להשתתף במפגשים של 45 עד 60 דקות של אימוני אירובי והתנגדות שלוש או ארבע פעמים בשבוע. כמו כן בוצעו מדידות של משקל הגוף והיקף המותניים של המשתתפים.

החוקרים אמרו כי 56.8 אחוזים מאלה שעקבו אחר התזונה הים תיכונית הירוקה היו בעלי גיל מוח נמוך מהצפוי בסוף המחקר. הם הבחינו שכל ירידה של אחוז ב-BMI או במשקל נמצאה בקורלציה לירידה של תשעה חודשים בגיל המוח.

מחבר המחקר אמר: "המחקר שלנו מדגיש את החשיבות של אורח חיים בריא, כולל צריכה נמוכה יותר של מזון מעובד, ממתקים ומשקאות, בשמירה על בריאות המוח. התעודדנו לגלות שאפילו ירידה במשקל של 1 אחוז מספיקה כדי להשפיע על בריאות המוח ולהוביל לירידה של 9 חודשים בגיל המוח". 

עם זאת, המדענים לא חקרו אם הירידה בגיל המוח השפיעה על הקוגניציה של המשתתפים. הם ציינו כי הממצאים מוגבלים גם בשל היותם של רוב המשתתפים גברים והיעדר קבוצת ביקורת להשוות את הממצאים אליה.

YOU MIGHT ALSO LIKE