אורחת בגודל 15 רגל הגיעה לפלורידה
הכירו את העמלץ ממין נקבה בשם אונמאקי, שמבקרת בחופי מפרץ מקסיקו כחלק ממסע חיפוש אחר מים חמים שהחל בקנדה. היא נחשבת לפרט השני בגודלו אי פעם באזור דרום מערב האוקיינוס האטלנטי שהוצמד לו מוניטור לטובת מעקב ולמידה על אורח חייו

עמלץ לבן ענק הנמצא תחת מעקב חוקרים, נצפה חודר למימי מפרץ מקסיקו, מערבית לאיי דריי טורטוגאס, בקצה ארכיפלג פלורידה קייס. הפרט ממין נקבה, מכונה על החוקרים אונמאקי, שוקל למעלה מ-2,000 פאונד ואורכו המשוער הוא 15 רגל. 

הכרישה נכנסה למים הטריטוראליים של ארצות הברית לאחר מסע של 2,000 מייל לאורך חופי מזרח המדינה שהחל עוד בנובה סקוטיה שבקנדה.

עמלץ לבן. אילוסטרציה: שאטרסטוק

ארגון איסוף הנתונים ללא מטרת רווח OCEARCH החוקר תופעות באוקיינוסים, לכד זמנית והצמיד מוניטור לכרישה לפני למעלה מחודש ובעזרתו ניתן לעקוב אחר תנועותיה.

עוד הוסיפו בארגון כי אונמאקי היא הכריש השני בגודלו שאי פעם נצפה באמצעות משדר באזור דרום מערב האוקיינוס האטלנטי. לדבריהם,המעקב אחריה, נותן מבט מרתק על אורח חייהם של כרישים אלו.

תיעוד תהליך לכידת והצמדת המוניטור לאונמאקי. צילום: OCEARCH 

"בשל היותה נקבה בוגרת, אונמאקי יכולה לחשוף בפנינו באופן מתועד כיצד נראית לידת כריש לבן", אומרים בארגון שעוקב במשך שנים אחר תנועת הכרישים בצפון אמריקה במסעם ממימייה הצפוניים של היבשת ועד לחופי דרום וצפון קרוליינה וכמובן גם של פלורידה.

נכון לעכשיו, קובעים ב-OCEARCH כי מרבית אוכלוסיית העמלצים שבנובה סקוטיה, אחריה הם עוקבים, עושה דרכה לחופי מזרח ארצות הברית.

הראשון שבהם תוצפת כבר באמצע חודש אוקטובר באזור מפרץ מקסיקו, מה שמעיד עד כמה מוקדם הם נעים לעבר המים החמים.

YOU MIGHT ALSO LIKE