אלה הם המקומות המזוהמים ביותר במטוס
כמעט ואי אפשר להימנע ולא לגעת במקומות המלוכלכים האלה, אבל כן ניתן להעלות מודעות ולדאוג למוצרים וחומרים שיספקו הגנה מפני החיידקים

בתקופת החגים והשנה החדשה מיליוני אנשים טסים ברחבי ארצות הברית ובעולם כולו. לכבוד ימים אלה, דיילות אוויר סיפרו מה הם חמישה המקומות המלוכלכים ביותר במטוס.

מסתבר שתאי המטען מעל המושבים "עוברים ניקוי לעתים רחוקות" בעוד ש"הרבה אנשים נוגעים בהם" – מה שהופך אותם למשטחים מזוהמים.

הדיילת והבלוגרית ג'וזפין רמו ממליצה להשתמש במטלית ולנגב את משטח התא לפני פתיחתו, וכן גם לנקות את הידיין לאחר המגע.

כרטיס הוראות הבטיחות הוא כנראה "אחד הדברים המלוכלכים ביותר במטוס". לכן, ממש כדאי לכם לנגב מעט את המסמך החשוב לפני הקריאה בו, או לפחות אחרי העיון, כשאתם מחזירים אותו לרשת שממולכם.

המגשים המתקפלים אמנם עוברים ניקוי, אבל הדיילת ממליצה לנוסעים להעביר ניגוב נוסף לפני שתאכלו ממנו או תניחו עליו את הראש כדי לישון. אחרי הכל, לא מעט הורים מחליפים לילדיהם חיתולים על השולחן.

"הנוסעים בדרך כלל יודעים שמטוס מלאה בזוהמה, אבל המגש חורג מהרמות הכלליות", אמרה הדיילת סו פוגוול.

(צילום: Getty Images)

כיסויי המושבים לא תמיד עוברים ניקוי, על אף שהנוסעים יושבים עליהם במשך שעות, בין אם חולים או מקיאים. פוגוול הסבירה כי "לא כל אירוע גס וחריג מדווח, מכיוון שהוא עלול ליצור עיכוב בטיסה".

אם ההיגיינה חשובה לכם מאוד, אתם יכולים לרכוש כיסויי מושבים חד פעמיים שיבטיחו לשמור עליכם מחיידקים לא רצויים.

זה אולי לא מפתיע, אבל השירותים הם חממה של חיידקים. ובעוד שפנים התא עובר ניקוי באופן תדיר, הדלתות קצת פחות.

"מומלץ לנוסעים להשתמש בחומר חיטוי ידיים לאחר השימוש בשירותים, במיוחד לאחר שאחסנתם את המטען מעל הראש, נגעתם בכל החוברות בכיס המושב שלפניכם ואז הלכתם לשירותים", אמרה הדיילת רמו.

YOU MIGHT ALSO LIKE