ניו יורק: הפשיטה הגדולה בהיסטוריה על מותגי-על מזויפים - "בשווי מיליארד דולרים"
אחד הפשעים הכלכליים הגדולים של השנה נחשף בלב מנהטן לאחר ששוטרים ואנשי אכיפת החוק הפדרלים פשטו על מקום אחסון עם מאות אלפי אביזרים מזויפים של מותגי על

‏מתקן אחסון במנהטן הפך לאתר תפיסת הסחורה המזויפת הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, כאשר רשויות אכיפת החוק חשפו ביום רביעי אוסף רחב ידיים של סחורה "מעוצבת" בשווי מיליארד דולרים.

‏שני גברים החשודים כבעלי הסחורה נעצרו במבצע, שבו אוחסנו תיקים, נעליים, בגדים ואביזרים אחרים בקופסאות על מדפים עמוסים ביחידות אחסון של חברת 'גות'האם', כך מסר משרד התובע הכללי של המחוז הדרומי של ניו יורק.

‏כ-219,000 פריטים מזויפים אותרו בחקירה המשותפת שניהלו סוכני חקירות ביטחון המולדת ומשטרת ניו יורק. ‏

‏אדמה סו, בן ה-38, ועבדולאי ג'אלו, בן ה-48, ניהלו לכאורה את פעילות השוק השחור האדירה מחוץ למתקן האחסון במנהטן מחודש ינואר ועד חודש אוקטובר, כך נטען בהודעה שמסרו החוקרים.

‏"כפי שנטען, הנאשמים השתמשו במתקן אחסון במנהטן כמרכז הפצה לכמויות עצומות של מוצרי מעצבים", מסר התובע דמיאן וויליאמס בהצהרה.

כ-219,000 פריטים מזויפים נמצאו בחקירה המשותפת של סוכני חקירות ביטחון המולדת ומשטרת ניו יורק.
‏כ-219,000 פריטים מזויפים נמצאו בחקירה המשותפת של סוכני חקירות ביטחון המולדת ומשטרת ניו יורק. ‏
justice.gov
Photos released by the US Attorney’s Office showed units filled to the brim with thousands of counterfeit high-end handbags of every color and design. Some clothes were hanging off the pipes in one room.
justice.gov

‏תמונות שפורסמו על ידי משרד התובע הכללי של ארה"ב הראו יחידות מלאות עד אפס מקום באלפי תיקים מזויפים יוקרתיים בכל צבע ועיצוב. ‏

‏תמונה אחרת הראתה עשרות קופסאות שלא נפתחו על משטחים מסודרים בשורה בחדר אחר.‏

justice.gov
‏אם יורשעו, החשודים, עלולים לעמוד בפני עונש מקסימלי של כ-10 שנות מאסר.‏

‏"הסחר במוצרים מזויפים הוא הכל מלבד פשע ללא קורבנות מכיוון שהוא פוגע בעסקים, ממשלות וצרכנים לגיטימיים", אמר נציב משטרת ניו יורק אדוארד קבאן בהצהרה נפרדת.

‏"כתבי האישום היום מראים עד כמה משטרת ניו יורק ושותפינו הפדרליים מתייחסים ברצינות לעבירה זו", סיכם. 

בכל שנה בארצות הברית מוחרמת סחורה מזויפת בשווי מיליארדים, אך מעולם לא נרשם מקרה בו כמות הסחורה עלתה לבדה על סך של 600 מיליון דולרים בשוויה. 

YOU MIGHT ALSO LIKE