זו התזונה שנלחמת בתסמינים של פוסט-טראומה
מחקר מצא קשר ישיר בין המיקרובים של המעי לבין המוח, והוכיח כי אורח חיים ים תיכוני – הכולל ירקות, דגים ושומנים בריאים, יכול לסייע מאוד בהפחתת תסמיני PTSD

תזונה ים תיכונית – הכוללת ירקות, שומנים בריאים, דגים ועוף - עשויה לסייע בהפחתת תסמינים של הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD).

מחקר חדש הציג "קשר מאוד מסקרן בין המיקרובים של המעי האנושי לבין המוח", כתב מחבר שותף למחקר, יאנג-יו ליו.

אורח החיים הים תיכוני כבר הוכח בעבר כמשפר את הבריאות הפיזית והנפשית כאחד, זאת על ידי נטישת מזון מעובד לטובת ירקות טריים, פירות ושומנים בריאים (כמו שמן זית) ודגש על חלבון רזה, כמו דגים ועוף.

חוקרים ממספר בתי חולים ומאוניברסיטת הרווארד, ניתחו נתונים רפואיים של 191 מתנדבים, שחולקו לשלוש קבוצות: סובלים מ-PTSD, חשופים לטראומה אך לא סובלים מהפרעת הדחק, ולא חשופים לטראומה כלל.

המשתתפים הגישו שני סטים של ארבע דגימות צואה בתחילת המחקר, ועוד ארבע אחרי שישה חודשים, זאת כדי לבדוק את רמות המיקרובים במעי שלהם.

החוקרים העריכו את הקשרים בין מבנה המיקרובים, תסמיני ה-PTSD והמידע התזונתי, ומצאו כי אלה שהקפידו על דיאטה ים תיכונית, חוו פחות תסמינים של הפרעת דחק פוסט-טראומטית.

יתרה מכך, נראה כי תזונה המלאה בשר אדום ובשר מעובד, יכולה להחמיר תסמינים של PTSD, בעוד שמזונות צמחיים מקלים אותם.

"מרגש לדעת שהתוצאות שלנו מרמזות שהתזונה הים תיכונית עשויה לספק הקלה פוטנציאלית לאנשים החווים PTSD", אמר ליו. "אנחנו מלאים במוטיבציה ללמוד יותר על הקשר בין PTSD, תזונה ומיקורבים של המעי".

YOU MIGHT ALSO LIKE