אחרי 146 ימים: הושג הסכם לסיום שביתת התסריטאים בהוליווד
ועדת המו"מ של איגוד התסריטאים צפויה להחליט אם להמליץ על ההסכם ולהעבירו לאישור מועצת האיגוד להצבעות שמתוכננות בקרוב. פרטי ההסכם ייחשפו לפני הצבעת חברי האיגוד על אישורו

איגוד התסריטאים האמריקני (WGA) ואיגוד מפיקי הקולנוע והטלוויזיה (AMPTP) הגיעו להסכמה טנטטיבית על חוזה חדש לשלוש שנים, שיביא לסיום שביתת התסריטאים הגדולה בהוליווד שנמשכת כבר 146 ימים. כך הודיעו הלילה האיגודים בהודעה משותפת.

המשא ומתן בין הצדדים הגיע לקו הסיום בתום חמישה ימים רצופים של דיונים. על פי דיווח באתר "וראייטי", אחד הסעיפים האחרונים עליהם עבדו הצדדים לפני שהגיעו להסכם היה השימוש בבינה מלאכותית בהפקות התוכן השונות. פרטי ההסכם ייחשפו על ידי איגוד התסריטאים לפני הצבעת חברי האיגוד על אישורו.

בשלב הבא ועדת המשא ומתן של איגוד התסריטאים צפויה להחליט אם להמליץ על ההסכם ולהעבירו לאישור מועצת האיגוד להצבעות שמתוכננות ביום שלישי. הצבעה נוספת של דירקטוריון האיגוד תוכל לאפשר לתסריטאים לחזור לעבודה. על פי הודעת האיגוד, חבריו עדיין בשביתה אולם כל ההפגנות הופסקו בשלב זה.

אם ההסכם יאושר סופית, התוכניות הראשונות שהופסקו עם פרוץ השביתה ב-2 במאי - תוכניות הלייט-נייט ותוכניות הטוק-שואו היומיות, יוכלו לשוב לפעילות באופן מיידי, משום שתקנות איגוד השחקנים לא חלות על הפקות אלה.

אישור של ההסכם יפנה את מוקד תשומת הלב לחידוש המו"מ בין איגוד המפיקים לאיגוד השחקנים (SAG-AFTRA) ששובת כבר 73 ימים. על פי דיווחים בארצות הברית, השביתה המשולבת של איגודי התסריטאים והשחקנים גם יחד עלתה לכלכלת קליפורניה חמישה מיליארד דולר.

YOU MIGHT ALSO LIKE