לפני שאת קובעת תור לקוסמטיקאית: כך תגלי מה סוג העור שלך
למרות שזה עשוי להיראות כמו משימה מורכבת בהתחלה, גילוי סוג העור שלך הוא למעשה תהליך די פשוט שניתן לבצע באמצעות התבוננות קפדנית וקצת הדרכה. הנה המדריך המלא

הבנת סוג העור שלנו היא הבסיס לשגרת טיפוח יעילה. זיהוי סוג העור הספציפי הוא זה שיאפשר לנו להתאים את משטר הטיפוח המדויק כך שיענה על המאפיינים והצרכים המובהקים שלו, תוך הבטחת תוצאות מיטביות ועור זוהר. למרות שזה עשוי להיראות כמו משימה מרתיעה בהתחלה, גילוי סוג העור שלנו הוא למעשה תהליך די פשוט שניתן לבצע באמצעות התבוננות קפדנית וקצת הדרכה. 

משמן עד יבש, רגיש או מעורב - לכל סוג עור יש אוסף איכויות משלו המכתיב את התגובה שלו לגורמים סביבתיים, מוצרים וטיפולים שונים. על ידי לימוד לזהות מאפיינים אלו, נוכל לקבל החלטות מושכלות לגבי מוצרי הטיפוח המתאימים ביותר לצרכי העור הייחודיים שלנו.  

רובנו הורגלנו לחשוב שסוג העור שלנו נקבע כבר בלידתנו והוא לא לא משתנה. אבל נתון חשוב לא פחות הוא שמצב העור שלנו. משתנה מעונה לעונה, מתקופה לתקופה, משנה לשנה ומורכב מגורמים פיזיולוגיים פנימיים וגורמים חיצוניים.

עור רגיל
יתאפיין בעור מאוזן מראה בריא ומרקם אחיד. אינו מגורה, ללא נקבוביות פעורות. אינו שמנוני מדיי ואינו יבש מדי. זהו מצב עור אידיאלי. נרצה לשמר סוג עור שכזה ולכן נמשיך להעשיר אותו בגורמי לחות המגנים על הלחות הפנימית. לעתים נראה "עור רגיל נוטה לשמן" או "עור רגיל נוטה ליבש".

עור שמן
יתאפיין בנקבוביות פעורות. תחושת שמנוניות שנמשכת לאורך היום. אצל נשים עם עור שמן בלוטות החלב עובדות בקצב מהיר יותר (היפרפונקציה של בלוטות החלב) ומסתימת זקיקי השערה עלולים להיווצר קומודונים (שחורים) דלקות (פצעונים ואקנה).

עור יבש
סוג עור המתאפיין במרקם מחוספס, קמטוטים, קילופים, קשקשים. בלוטות החלב מפרישות מעט שומן (היפרפונקציה של בלוטות החלב) ועל כן נראה עור דהוי, חסר חיות ומעט אפרורי.

עור מעורב
עור שמשלב את שני סוגי העור האחרונים, יבש ושמן. באזור ה-T מצח, אף, סנטר נראה עור שמנוני, פצעים קומודונים. ובאזור הלחיים עור יבש ללא שום פעילות חלב מוגברת.

עור רגיש
עור המתאפיין באדמומיות לאורך שעות היום. הוא יאדים בקלות מתכשירים שנמרח עליו. רגיש לגורמים חיצוניים. עור דק יותר.

אחרי שהבנו איזה סוג עור יש לנו חשוב עוד יותר להבין את המונח מצב עור: מצב העור מתייחס לרגע נתון של העור. ומשתנה לאורך הזמן. מצבי עור אפשריים: מצב עור מיובש, מצב עור מגורה, מצב עור דק, מצב עור רגיש, מצב עור בעל מחלת עור כלשהי (סבוריאה, אטופיק, רוזיציאה, הרפס ועוד).  

כאשר מבקשים לטפל בעור ההתייחסות המרבית תהיה דווקא למצב העור, לדוגמה: עור שמן ברוב הפעמים יהיה דווקא "מיובש". הטעות הנפוצה של אנשים היא לטפל בעור כשמן ולנסות להיפטר מהשומן העל עורי. הם מורחים חומרים המייבשים את שכבת העור העליונה, ובכך גורמים לנזק וסטרס נוסף על העור. במקרה כזה יש דווקא ללחח את העור ולשמור על שכבת ההגנה של העור.

לסיכום, חשוב לדעת ולהכיר את סוג העור שלנו. אך חשוב עוד יותר להכיר ולדעת מה מצבו הנוכחי. ועל כן, חשוב לזכור - קרם שאהבת בקיץ, לאו דווקא יתאים לך בחורף. תכשיר שמרחת בגיל צעיר, לאו דווקא יתאים לך בבגרות. תהיי קשובה לעור שלך בכל רגע נתון. 

YOU MIGHT ALSO LIKE