לפי סוג העור: כך תנקו את עור הפנים בצורה היסודית והטובה ביותר
מדי יום מצטברים על עור הפנים שלנו אבק, זיעה, לכלוך וחיידקים, מה שהופך את ניקיון עור הפנים למהותי וחשוב. אך כמה פעמים ביום חשוב לעשות זאת? כיצד מנקים נכון? באילו תכשירים מומלץ להשתמש, והאם יש קשר לסוג העור שלכם? הנה כל הפרטים

העור נחשף במהלך היום לפגעי סביבה שונים - אבק, זיעה, לכלוך, שומן וחלקיקי זיהום אוויר ועוד. העור שלנו מהווה את שכבת ההגנה החשובה ביותר לגוף, כאשר הוא סופג הרבה חומרים רעילים ומזוהמים כמו קרינת שמש, פיח בכבישים וחיידקים שונים. כל זאת, משתלב יחד עם הצטברות של תאי עור מתים, לכלוך שנשאר מהאיפור וחומרים סותמי נקבוביות.כמו כן, עור הפנים שלנו הינו עור עדין ודק במיוחד בהשוואה לאזורים אחרים בגוף. כאשר מעבר למפגע הקוסמטי והאסתטי שנוצר באזור כשאנחנו לא מנקים את הפנים כראוי אנו עלולים לסבול מאי נוחות וסבל פיזי של ממש.

אז כמה פעמים ביום מומלץ לנקות את עור הפנים?

רצוי לנקות את עור הפנים פעמיים ביום, מדי בוקר וערב. ניקוי הפנים בבוקר חשוב במיוחד מכיוון שבמהלך הלילה העור מפריש שומן עודף. לכן, חשוב לנקות את הפנים היטב בבוקר על מנת למנוע היווצרות פצעונים וברק שומני. ניקוי הערב נועד להסיר את הלכלוך, השומן, האיפור ושלל החומרים שהעור שלנו נחשף אליהם במהלך היום, ולהותיר את העור נקי מחומרים מזיקים שעלולים לסתום את הנקבוביות או ליצור גירוי בעור.

עם אילו תכשירים מומלץ לנקות את עור הפנים? 

לכל אחת מאיתנו יש את עור הפנים הייחודי שלה, ולכן חשוב להתאים את תכשירי הניקוי לסוג העור. בהתאם לסוג העור הרלוונטי לך, חשוב לשלב בין ניקוי ראשוני של סבון פנים או קרם ניקוי, לבין ניקוי עמוק יותר באמצעות מסכות או פילינג.

התאימי את ניקוי הפנים בהתאם לסוג העור שלך:

עור פנים רגיל - מראה העור בריא, נקבוביות בינוניות וללא אזורים יבשים או שומניים, טקסטורה חלקה.

עור פנים יבש - טקסטורת העור מתוחה ובעל אדמומיות. יש נטייה לפתח קשקשת, גוון הפנים יכול להראות לעתים אפרפר או חיוור.

עור פנים רגיל/מעורב - מראה העור בריא, נקבוביות בינוניות וללא אזורים יבשים או שומניים במיוחד, טקסטורה חלקה. זהו סוג העור הנפוץ ביותר בקרב האוכלוסייה בישראל, מרכז הפנים יהיה שמנוני (באזור האף, בעיקר) וההיקף יבש, אך ללא תגובה קיצונית או רגישות.

עור פנים שומני - עור בעל מראה מבריק עם נקבוביות פתוחות, העור בעל טקסטורה פיצעונית ויש נטייה מרובה ל'שחורים' (או אקנה).

עור פנים רגיש - עור רגיש ודק, מגיב לקרני השמש בקלות רבה, מפתח אדמומיות וכתמים, בעל נקבוביות רגישות.בחירת מוצר ניקוי הפנים תלויה בסוג העור אך גם להעדפה האישית של כל אחת ואחת לגבי התחושה שהמוצר מותיר אחריו. יש שיעדיפו לנקות את הפנים עם תחליב שמשאיר תחושה נעימה ולעומתם, אחרים יעדיפו סבון פנים שנשטף במים ומותיר תחושה "נקייה" יותר. 

עור פנים יבש - דורש ניקיון עדין ולא אינטנסיבי, על מנת לא להוריד את שכבות השומן הטבעיות של העור המגנות עליו. מומלץ לנקות עם סבון פנים מעורבב עם שמן קוקוס או עם קרם בעל מרקם עדין ועשיר בלחות, או בתחליב פנים עשיר בעלי מרכיבים מלחחים ומזינים וחומרי הגמשה (חומרים מבוססי תמציות ושמני דגנים).

עור פנים שמן - ניקוי לעור שמן יעשה עם חומרים נטולי אלכוהול. מטרת חומר הניקוי היא להסיר את עודפי השומן המופרשים מן הנקבוביות. יש לנקות בחומר סופח שומן ומייבש פצעים שמכיל חומרים אנטי בקטריאליים למניעת זיהומים ודלקות וכן חומרים שמסייעים לכווץ את הנקבוביות.

YOU MIGHT ALSO LIKE