סטארבקס הודיעה על סגירת סניף בעיר שהוכרזה כבירת הרציחות של ארצות הברית
רשת בתי הקפה החליטה על המהלך לאחר מספר רב של אירועי פשע באזור הסניף בניו אורלינס, זאת ימים לאחר פרסום נתונים המראים שמספר מקרי הרצח בעיר הם הגבוהים במדינה

סניף סטארבקס בניו אורלינס סגר את השערים שלו - זאת לאחר שהעיר הוכרזה כבירת הרציחות של ארצות הברית.

דובר רשת בתי הקפה, סם ג'פריס, אמר לאתר חדשות מקומי כי הסניף ברחוב קנל היה מוקד למספר רב של אירועי פשיעה. "החנויות שלנו מהוות חלונות לארצות הברית, ובכל יום, השותפים שלנו עדים לאתגרים העומדים בפני הקהילות שלנו - אתגרים של בטיחות וביטחון אישי, גזענות, משבר בריאות הנפש ההולך וגובר, וסוגיות רבות הקשורות לנגיף הקורונה", אמר.

"האתגרים האלה מתגלים בחנויות שלנו - משפיעים על השותפים שלנו, על הקהילות והלקוחות שלנו כאחד", הוסיף ג'פריס.

לפני ההודעה על סגירת הסניף, סטארבקס שלחה לבעלי החנויות מכתב בנושא בטיחות:

"הייתם פתוחים וכנים איתנו לגבי החוויה שלכם, בין היתר שאתם צריכים להרגיש במיטבכם בעבודה… עם חנויות באלפי קהילות ברחבי המדינה, אנחנו יודעים שהאתגרים האלה יכולים, לפעמים, לקרות גם בחנויות שלנו. אנחנו קוראים לכם לדווח על כל תקרית". 

כאמור, סגירת הסניף מגיעה ברקע ההתמודדות של ניו אורלינס עם זינוק במספר מקרי הרצח, מה שזיכה אותה בתואר העצוב של בירת הרציחות בארצות הברית. 

ועדת הפשיעה של ניו אורלינס דיווחה על המספרים הגבוהים בדוח שפורסם ב-19 בספטמבר, ומסרה כי "מקרי הרצח עלו ב-44 אחוזים בהשוואה לשנת 2021". היא הוסיפה כי נכון ל-11 לחודש, היו בעיר לפחות 205 מקרי רצח, שהם "עלייה של 141% בהשוואה לשנת 2019, ו-78 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה במהלך אותה תקופה".

אם לא די בכך, נתוני משטרת ניו אורלינס מצביעים על עלייה של 100% בכמות תקריות הירי, זאת בהשוואה לשנת 2019.

הנתונים הללו הם המספרים הגבוהים ביותר מכל עיר אחרת בארצות הברית, כאשר על פי הניתוח של ה'וול סטריט ג'ורנל', בניו אורלינס ישנם 52 אירועי רצח לכל 100,000 תושבים. בסנט לואיס, שעד לא מזמן החזיקה בתואר המפוקפק, דווח על 45 מקרי רצח על כל 100 אלף תושבים. 

YOU MIGHT ALSO LIKE