"הכי ישראלי: לדבר עברית בקול רם במקומות ציבוריים"
ישראלים מספרים על החיים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות: מיכל סיאס, לוס אנג’לס. נשואה 32 שנים ואמא לעדי, אוריאן ורוי, בארה"ב מ- 1983

"ב- 1983 הגעתי לכאן בטיול של אחרי צבא, קצת לטייל וגם לבקר משפחה. התחתנתי, הקמתי משפחה. התפתחתי בתחום הפסיכולוגיה והמיסטיקה, ובמקביל הקמתי עסק עם הבעל בתחום הבניה. אני ישראלית מובהקת שמגדלת ילדים אמריקאים, זו חוויה עוצמתית ביותר.

בשנים האחרונות הקמתי אירגון ללא מטרות רווח על שם אימי המנוחה "בשמחה", ארגון שעוזר למשפחות ישראליות ו/או אמריקאיות יהודיות קשות יום. זה בית ומרכז בו הקהילה הנותנת והקהילה המקבלת מתאחדים לקהילה אחת גדולה. בית שמטרתו ליצור זיקה בין פעילות האירגון לבין הקהילה. אני רואה את בית "בשמחה" כמרכז קהילתי שמפגיש בין האוכלוסיות, תכנים ואירגונים שבניהם מתרחש תהליך שתורם לאיכותו של דור העתיד. מרכז שבו תהיה מעורבות קהילתית, עשייה משותפת שבה נוודה שאין מסביבנו ילד רעב, או שאין לו היכן לישון הערב, אין ילד או ילדה שלא חוגגים בר/בת מצווה, פעילות חינוכית חברתית לאחר שעות בית הספר, לחגוג את כל חגי ישראל ביחד ולא לבד. מרכז שבו תהיה חברה שיתופית ללא הבדלי מעמדות, חברה שנוטות תקווה והדגש בה יהיה ״ואהבת לרעך כמוך״. זה מה שאני מנסה לעשות כאן".

מה את הכי אוהבת בארה"ב? מאד אוהבת את ההתנהלות האמריקאית, שמתי לב שבכל תחום הגישה האמריקאית היא תמיד במגמה חיובית. כמו כן מעריכה מאד שכל אחד באשר הוא מקבל את כל ההזדמנויות להגשים את החלום האמריקאי, וכל אחד שחי לפי מה שיש לו חי טוב ומרשה לעצמו.

מה את הכי לא אוהבת בארה"ב? אין לי דבר כזה

מה מבחינך הדבר השונה ביותר בין ישראל לארה"ב? הגודל

למה הכי מתגעגעת בארץ? לחופי הים

למה את הכי פחות מתגעגעת בארץ? להתמודדות עם מצב בטחוני

חופשה מומלצת: להיות בשלוש מדינות, לשמוע שלוש שפות שונות להנות משלוש חויות קולינריות שונות וכל זה ביום אחד-רק באירופה

מה הכי ישראלי בעיניך? לדבר עברית בקול רם במקומות ציבוריים 

איפה את רואה את עצמך עוד 10 שנים? נראה לי באותו המקום

האם את רואה את עצמך חוזרת לארץ? אני חושבת שאני רואה את עצמי קרובה לילדים שלי ולמשפחות שלהם ולא משנה היכן

מסעדה מומלצת:  Wally's, Beverly Hills

איך את אוהבת לאכול קרמבו? שוקולד לחוד, קצפת לחוד ובסקויט לחוד

טיפ לישראלי המתחיל באמריקה? נימוסים והליכות, עבודה קשה, התמדה, ואז השמיים הם הגבול

YOU MIGHT ALSO LIKE