באלדרסון ניצח בנפה 12 באוהיו בהפרש מזערי; במיזורי ביטלו הבוחרים חוק נגד איגודים
ב-2016, המועמד הרפובליקני ניצח בנפה ה-12 של אוהיו ב-36.5%. היום שמרו הרפובליקנים על המושב בהפרש של פחות מאחוז - והקרב החוזר בעוד 3 חודשים בלבד. במיזורי ביטלו הבוחרים ככל הנראה חוק נגד איגודים

זה היה קרוב, זה היה מותח, אבל בסופו של דבר הרפובליקנים שומרים על המושב של הנפה ה-12 באוהיו - לפחות לשלושה חודשים נוספים. המועמד הרפובליקני טרוי באלדרסון גבר על יריבו הדמוקרטי דני או'קונור בהפרש מזערי של 0.8% בתום ספירת 99% מן הקולות. לאו'קונור נותרה תקווה קלושה, שכן יש כ-8,400 קולות נעדרים וקולות "זמניים" (של מצביעים שזכותם להצביע טרם אומתה סופית) שעדיין לא נספרו. 

עם זאת, או'קונור יצטרך לזכות בשיעור נכבד מאד של 61% מאלה כדי לנצח, וספק אם כך יקרה. מנגד, אם ינצח אפילו בשיעור נמוך יותר ייתכן שיקטין את יתרונו של באלדרסון אל מתחת ל-0.5% - דבר שעל פי החוק באוהיו יחייב ספירה חוזרת של הקולות. 


ניצח בקושי - ויש לו קרב חוזר בעוד שלושה חודשים בלבד. טרוי באלדרסון (צילום: סקוט אולסון, גטי)יש לזכור שמדובר בנפת בחירות בה ניצח הנציג הרפובליקני הפורש פאט טיברי בהפרש של 36.5% לפני שנתיים בלבד, וכזו שהרפובליקנים ניצחו בה מדי שנתיים, בקביעות ובהפרשים גדולים, מזה 30 שנה, כך שבכל מקרה מדובר בעצם בהישג לדמוקרטים ובסימן לבאות בנובמבר. ואגב נובמבר - בבחירות אמצע הכהונה ייפגשו השניים שוב, כך שמדובר רק בסיבוב הראשון והפחות מכריע, שמעניק כהונה של שלושה חודשים בלבד, לעומת הבחירות בנובמבר שהן על כהונה מלאה של שנתיים.

במיזורי נראה כי חוק "הזכות לעבוד", המאפשר לעובדים שלא להצטרף לאיגוד ולא לשלם דמי חבר לאיגוד גם אם מקום העבודה שלהם מאוגד, שהעביר בית המחוקקים של המדינה, בוטל על ידי המצביעים בקלפי. טרם הסתיימה ספירת הקולות, אבל מצביעי ה"לא" עולים על תומכי החוק בשיעור של כשניים לאחד לאחר ספירת ב-94% מן הקולות. 

בפריימריז למועמדות לסנאט במיזורי ניצחו כצפוי קלייר מק'קאסקיל הדמוקרטית והמכהנת וג'וש האולי הרפובליקני, שהוא המועמד החזק ביותר שהוצב נגד מק'קאסקיל בשלוש מערכות בחירות, ונחשב לבעל סיכוי טוב לגבור עליה בנובמבר. 

עוד תוצאה מעניינת ממיזורי: ווסלי בל, מועמד פרוגרסיבי שרץ על ביטול ערבות במזומן (לצורך שחרור מהכלא לפני משפט) ועל התחייבות לעולם לא לבקש עונש מוות, גבר בפריימריז הדמוקרטיים לתפקיד התובע המחוזי של מחוז סט. לואיס. הוא ייבחר בנובמבר שכן אין לו מתחרה רפובליקני, וזה סימן מעודד לתומכי הרפורמה במערכת המשפט הפלילי. 


מועמד מרתק, אבל לא היווה איום של ממש הפעם. אולי ב-2020 ירוץ למושב קונגרס כלשהו, אם ההפסד היום לא ריפה את ידיו. עבדול אל-סייד


במישיגן לא הספיקה תמיכתם של ברני סאנדרס ואלכסנדריה אוקאסיו-קורטז לסחוף את המועמד הפרוגרסיבי עבדול אל-סייד לניצחון בפריימריז למשרת המושל, והפייבוריטית גרטשן וויטמר ניצחה כצפוי, בדיוק בהפרש שחזו הסקרים המשוקללים - 50.4% מול 33.4%, כשהמועמד השלישי שרי ת'יינדר, שלא לגמרי בטוח אם הוא רפובליקני או דמוקרטי, גרף 16.3 אחוזים. וויטמר תתמודד בבחירות בנובמבר מול ביל שוואט, שגבר בקלות על שלושה מתמודדים אחרים עם 51 אחוזים, כשהיריב הקרוב ביותר גורף 24.4%. 

בקנזס נלחם חביבו של הנשיא טראמפ, קריס קובאק (לשעבר יו"ר "ועדת הזיופים בבחירות" שלא העלתה כל זיופי בחירות משמעותיים, ואשר הושפל בבית משפט והורשע בביזיון בית הדין בניסיון להגן על מאמציו כמזכיר המדינה למנוע מאלפי בעלי זכות הצבעה לממש אותה) על חייו הפוליטיים, והוא מפגר ב-0.6% לאחר ספירת 67% מן הקולות. בצד הדמוקרטי ניצחה כצפוי לורה קלי עם 51% מול שלושה יריבים שאיש מהם לא חצה את קו ה-23%, נכון לספירת 67% מן הקולות. 

הקלפיות במדינת וושינגטון נסגרו רק לפני שעה קלה, נכון לכתיבת שורות אלה. 

פרטים נוספים בהמשך. 


YOU MIGHT ALSO LIKE