פשע שנאה אנטי-פלסטיני? צעיר נעצר לאחר ששיקר כי נדרס על ידי תומך ישראל
בן ה-20 אושפז בבית החולים וסיפר למשטרה שאדם פגע בו עם רכבו תוך כדי שצעק: "מוות לכל הפלסטינים". ארגון מוסלמי לזכויות אדם התערב – אך התברר כי מדובר בעלילת דם מומצאת

תושב אוהיו עומד בפני כתבי אישום לאחר ששיקר כי נפל קורבן לפשע שנאה אנטי-פלסטיני כאשר טען שאדם דרס אותו תוך כדי שקילל אותו וצעק: "תחי ישראל".

היאשם א' איאד בן ה-20 מצפון אולמסטד, מואשם במספר סעיפים הכוללים תלונת שווא, זיוף, הפרעה, אלימות במשפחה ותקיפה – כך לפי רישומי כלא מחוז לוריין.

בתלונה שהגיש למשטרה, איאד סיפר כי ב-22 באוקטובר הוא היה בדרכו לבית כאשר רכב שטח בצבע כהה התקרב אליו. הנהג הוריד את החלון והחל לקלל ולצעוק הערות אנטי-פלסטיניות, כולל: "מוות לכל הפלסטינים" ו"תחי ישראל".

אז, לטענת בן ה-20, הנהג סטה את רכבו ופגע באיאד, ואז ברח מהמקום תוך כדי שהוא צועק: "תמות". איאד פנה לבית החולים, והגיש תלונה למשטרה.

ארגון מוסלמי לזכויות אדם, CIAR, התערב במהרה והפעיל לחץ על רשויות החוק המקומיות שיחקרו את "פשע השנאה" הקשורים ל"אסלאמופוביה והגזענות האנטי-פלסטינית", כפי שנכתב בהודעה שפורסמה יום לאחר אשפוזו של איאד.

בהצהרה של CIAR צורפה תמונה של איאד בבית החולים כשצווארו עטוף בגבס. "אנחנו מקווים שהמשטרה תאסוף את כל המידע כדי למצוא את החשוד בפשע השנאה. כולנו צריכים להרגיש בטוחים במרחב הציבורי".

המשטרה כמובן פתחה בחקירה, אך גילתה כי איאד המציא את הסיפור. הוא מעולם לא נפצע מרכב, אלא מקטטה עם עם אחיו הצעיר – שכעת גם כן עומד בפני כתב אישום.

פאטן עודה, מנכ"ל זמני של ארגון CIAR, אמר בתגובה להתפתחות האחרונה: "אנחנו עוד אוספים את המידע. ממה שהבנו, האדם השיג ייעוץ משפטי משלו. אנחנו עדיין לא יודעים שום דבר נוסף על מהות האישומים".

YOU MIGHT ALSO LIKE