עונת הפריימריז של הרפובליקנים נכנסת להילוך גבוה: נקבע המועד לעימות השלישי
ימים בודדים לפני העימות הרפובליקני השני, אשר יתקיים בדרום קליפורניה ללא השתתפותו של דונלד טראמפ, ה-RNC הודיעה שהעימות השלישי יתקיים בתחילת נובמבר בפלורידה

יותר משלושה חודשים נותרו עד שהמצביעים הרפובליקניים באיווה יהיו הראשונים לבחור במועמד המועדף עליהם לקראת הבחירות לנשיאות בשנה הבאה, אך בפועל "עונת הפריימריז כבר החלה".

בעוד מספר ימים יתקיים העימות הרפובליקני השני, ואתמול (שישי) נודע מתי ואיפה העימות השלישי צפוי להתקיים.

מועמדים רפובליקנים בעימות הראשון, בחודש שעבר (צילום: רויטרס)

הוועדה הרפובליקנית הלאומית (RNC) — הגוף שמשמש כמנהיגות הלאומית של המפלגה הרפובליקנית — הודיע שהעימות השלישי ייערך במיאמי ב-8 בנובמבר.

כדי להשתתף בו, מועמד כזה או אחר יצטרך לעמוד במספר תנאי סף, ביניהם שני סקרים לאומיים שמצביעים על תמיכה העולה על 4%, ויכולת להוכיח שיש למועמד לפחות 70,000 תורמים שונים. בשלב זה לא ברור מי צפוי להנחות את העימות.

הודעת ה-RNC מגיעה ימים ספורים לפני העימות השני, שייערך בדרום קליפורניה ביום רביעי הקרוב. הנשיא לשעבר טראמפ, המועמד המוביל של המפלגה, החליט שלא להגיע לעימות הראשון, וכך יעשה גם בעימות השני.

דונלד טראמפ בעימות הרפובליקני ב-2016 (צילום: AP)

בניגוד לעימות השלישי, כדי להשתתף בעימות השני המועמדים נאלצו להוכיח שקיבלו לפחות 3% תמיכה בשני סקרים ברמה הלאומית (או בסקר אחד ברמה הלאומי, ושניים במדינות המפתח המוקדמות - איווה, ניו המפשייר, נבאדה וקרוליינה הדרומית).

על אף שה-RNC טרם אישרה מי מהמועמדים ישתתפו בעימות ברביעי הקרוב, מספר מועמדים אישרו כי הם עומדים בתנאי הסף שהוצבו, ביניהם מושל פלורידה רון דה-סנטיס, מושלת קרוליינה הדרומית לשעבר ניקי היילי, הסנאטור טים סקוט, מושל ניו ג'רזי לשעבר כריס כריסטי וסגן הנשיא לשעבר מייק פנס.

כפי שהיה בעימות הראשון, גם בעימות ברביעי המקום של המועמדים על הבמה ייקבע לפי הסקרים: אלו שזכו לאחוזי תמיכה גדולים יותר ימוקמו במרכז הבמה, כאשר המועמדים הקטנים יותר צפויים להידחק לקצוות.

YOU MIGHT ALSO LIKE