איווה: בן 63 נעלם שעות לפני שהורשע ברצח אשתו
כחצי שעה לאחר שקיבל שיחת טלפון על כך שחבר המושבעים קיבל החלטה בעניינו, גרגורי שוולטר כיבה את הטלפון הנייד ונמלט. לפני כשנתיים נעצר בחשד שרצח את אשתו והשליך את גופתה לנהר

רשויות החוק בעיר אוטומווה (Ottumwa) שבאיווה פתחו במצוד נרחב אחר גבר בן 63 אשר לא הגיע לבית המשפט אתמול (שישי), היום שבו חבר המושבעים הרשיע אותו ברצח אשתו.

שוולטר במהלך המשפט שהתנהל נגדו (צילום: AP)

בית המשפט המקומי הוציא צו מעצר נגד גרגורי שוולטר ג'וניור לאחר שלא נכח בהקראת פסק הדין. 

ב-31 ביולי 2021, שוולטר רצח את אשתו והשליך את גופתה לנהר דה מוין, שם אותרה למחרת. בין השאר, שוולטר הואשם ברצח מדרגה ראשונה של אשתו, הלן.

חרף האישומים החמורים, בית המשפט איפשר לשוולטר להשתחרר למעצר בית באוגוסט 2021, לאחר שהפקיד 10% מסכום השחרור בערבות שנקבע - 250,000 דולר. כחלק מתנאי השחרור שלו, שוולטר התחייב להגיע לכל הדיונים בבית המשפט ואף ענד צמיד אלקטרוני.

אתמול, בסביבות השעה 1:00 בצהריים, עורך הדין של שוולטר קיבל שיחת טלפון שבה הוסבר כי חבר המושבעים קיבל החלטה, ועל כן הוא התקשר לשוולטר וביקש ממנו להגיע לבית המשפט. כאשר זה לא קרה, עורך הדין פנה לשופט ולמשטרה, שמיד פתחו בחיפושים אחר הנאשם.

המשטרה פתחה בחיפושים אחר שוולטר

בזמן שהמשטרה חיפשה אחר שוולטר, השופט הורה להקריא את החלטת חבר המושבעים וציין סעיף בחוק המאפשר לעשות זאת ללא נוכחות הנאשם. שוולטר הורשע בשורה של עבירות חמורות, ביניהן רצח מדרגה ראשונה, התעללות בגופה ועוד. ביהמ"ש אף ביטל את השחרור בערבות ששוולטר קיבל - לא בגלל שנעלם, אלא בגלל הרשעתו.

עם הגעת המשטרה לביתו של שוולטר, הם מצאו ידידה שלו שעמדה בחוץ. היא סיפרה ששוולטר נתן לה את המפתחות למכוניתו ואמר שהוא "כבר לא זקוק להם". היא סיפרה לחוקרים כי סברה ששוולטר הולך ברגל לבית המשפט.

ניסיון לבצע איכון סלולרי לא צלח מאחר ששוולטר כיבה את הטלפון הנייד שלו בשעה 1:30 - כחצי שעה לאחר שנאמר לו להגיע לבית המשפט. במשטרה סיפרו ששוולטר הצליח לחתוך את האזיק האלקטרוני, והוא מוגדר כ"חמוש ומסוכן".

איתו או בלעדיו, עונשו של שוולטר ייקבע ב-16 באוקטובר, כאשר לפי ההערכות הוא צפוי להישלח למאסר עולם ללא אפשרות לשחרור מוקדם.

YOU MIGHT ALSO LIKE