רוצים לשמור על המשקל? אלו הזרעים שאתם חייבים להכניס לתפריט היומי שלכם
הם עשירים בוויטמינים, מינרלים ובסיבים תזונתיים - אבל האם ידעתם שזרעי דלעת הם נשנוש מושלם שמתאים לדיאטה? אז מה יש בהם שעוזר לשמור על המשקל וגם על הבריאות הכללית ולמה הם נשנוש מושלם כשהרעב מתחיל להציק?

שעת אחר הצוהריים הגיעה ואתם מחפשים נשנוש בריא? קחו לכם חופן או שניים של זרעי דלעת. הזרעים הנפלאים והמזינים הללו, עשירים ברכיבים המסייעים לירידה במשקל: סיבים תזונתיים, חלבונים, מינרלים (אבץ, מגנזיום, ברזל) וחומצות שומן בלתי רוויות. שילובם של חומרים מזינים אלה תורם לתחושת מלאות ושובע, מסייע לבלום את התיאבון ולהפחית את צריכת הקלוריות הכוללת.

סקירה שהתפרסמה בשנת 2022 העלתה, חקרה את היתרונות הבריאותיים של גידולים עתיקים כגון פשתן, צ'יה, כמון שחור, חמניות, שומשום וכמובן זרעי דלעת. הסקירה מצאה כי לשילוב זרעים אלה בתזונה חשיבות רבה על מנת לשמור על משקל תקין ועל בריאות כללית.

כל זרעי הצמחים שצוינו בסקירה, לרבות זרעי הדלעת כמובן, מכילים תרכובות כגון חומצות שומן, סטרולים, תרכובות פנוליות וסיבים תזונתיים - אלה עוזרים להגברת השובע, לשליטה בניהול המשקל וגם לטיפול במחלות ניווניות כרוניות.

וזה לא הכל - לגרעיני הדלעת יש יתרונות בריאותיים נוספים אחרים, כמו: יכולת הורדת רמות הסוכר בדם, שיפור בריאות הלב ואפילו הפחתת הסיכון לסוגי סרטן מסוימים. ניתן ליהנות מהם, עם או בלי הקליפה הלבנה שלהם, אך מוטב לצרוך כאלה שאינם מומלחים.

YOU MIGHT ALSO LIKE