החופשה שלכם מתקרבת? הנה המאכלים שלא כדאי לכם להזמין במהלך הטיסה
תפס אתכם רעב באמצע הטיסה ואתם מתפתים להזמין מתפריט המטוס? רגע לפני שאתם עושים את זה, הנה כמה מאכלים שכדאי להתרחק מהם

רבים מאיתנו מנסים להימנע מאוכל טיסות,  אך בטיסות ארוכות אין ממש ברירה. מחקרים מראים שקשה לנו לעמוד בפני אוכל שמוצג בפנינו, אז לצערנו קשה להימנע מעגלת האוכל שעוברת במעבר ומפיצה ריחות של אוכל בכל המטוס. לכן, אין מה לעשות, לפעמים אנחנו נאלצים לאכול את האוכל המוצע בטיסה.

אך השעמום, העייפות והגישה לאוכל לא בריא יכולים להוביל אותנו להחלטות גרועות בכל הנוגע למזון בטיסה. החדשות הטובות הן שכמות הקלוריות הממוצעת במאכלים בטיסה עומדת על כ-405 קלוריות, שזה לא גרוע מדי. אבל אם אתם בדיאטה, כדאי שתתכננו מראש מה אתם אוכלים במהלך הטיסה.

לכן - הנה חמישה מאכלים שעדיף לכם לוותר עליהם בזמן הטיסה ולהזמין משהו אחר. אופציה נוספת שעומדת בפניכם היא להביא את הנשנושים שלכם ארוזים מהבית, הם ככל הנראה יהיו בריאים יותר מהחטיפים המוצעים בתפריט הטיסה.

חטיף בריאות

חטיף גרנולה או חטיפי בריאות למיניהם המוצעים בטיסות נראים בריאים יותר מחטיף שוקולד, אך הם למעשה לא מציעים הרבה מבחינת הערך התזונתי. דיאטנים ממליצים להזמין במקום חומוס עם ירקות (המוצעים בחלק מחברות הטיסה), המכילים ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים וחלבונים.

בייגלה

אמנם הם באים באריזה קטנה ותמימה, אך בייגלה, חטיפי צ'יפס ועוגיות המוצעים בטיסה מלאים בנתרן ובפחמימות ולמעשה מכילים מעט מאוד ערך תזונתי, אומר ריאן מסיאל, דיאטן קליני ל-Men’s Health. נוסף על כך, הנתרן גורם לגוף שלכם לאגור נוזלים ולפיכך משאיר אתכם עם תחושת כבדות ונפיחות במהלך הטיסה.

קפה

ד"ר דה סיון אומר שהוא לא ממליץ להזמין קפה במטוס, כיוון שככל הנראה שלא תיהנו ממנו כמו שהייתם על הקרקע. "חוש הטעם שלכם מושפע מלחץ האוויר". אבל דבר נוסף שבהחלט יכול לגרום לכם לוותר על כוס הקפה במטוס היא העובדה שקפה הוא משקה משתן שיכול לייבש אתכם. אז לא רק שתצטרכו לקום כל רגע לשירותים, גם תרגישו סופר מיובשים, כיוון שהתנאים במטוס מייבשים עוד יותר. יש תחלופת אוויר תמידית במטוס וזה מה שהופך אותו למקום יבש מאוד – וזו גם הסיבה שכדאי לכם לוותר על האלכוהול בטיסה.

לזניה

פחמימות כבדות כמו לחם, מאפינס, עוגות, לזניה ופסטה עם רוטב יגרמו לכם להרגיש מנומנמים, עצבניים ולא באמת שבעים, אומר ד"ר צ'ארלס פלטקין, המתמחה בתזונה. "רמת הסוכר שלכם בדם תרקיע שחקים ואז תרד בבת אחת, מה שישפיע באופן שלילי על התחושה שלכם". מה עדיף לאכול? דיאטנים ממליצים על חלבונים רזים, כמו דג, עוף, או סלט.

ברוקולי ושעועית

ירקות מסוימים, כמו שעועית, ברוקולי ונבטים, יכולים לגרום לכם ללא מעט גזים. ואם זה לא היה מספיק, אז לחץ האוויר במטוס יכול להחמיר את הבעיה.

YOU MIGHT ALSO LIKE