הסדרה בכיכובו של ארנולד שוורצנגר היא קפסולת נוסטלגיה של אקשן מהנה
כוכב העבר הבטיח שיחזור למסך הקטן, והנה הוא מקיים את הבטחתו. בסדרה החדשה "פובאר", שמתרפקת על סרטי פעולה מהעבר באופן נטול מאמץ ואף מתגלה כקומדיית אקשן מהנה בטעם של פעם

בשיאן של שנות ה–90, לאחר שהופיע ברצף סרטים ששמור להם מקום חם בלב, בהם "שליחות קטלנית", "זיכרון גורלי" ו"שוטר בגן ילדים", ארנולד שוורצנגר כיכב לצד ג'יימי לי קרטיס בסרט "שקרים אמיתים". בסרט, שביים ג'יימס קמרון, שוורצנגר גילם מרגל שמעמיד פנים שהוא סוכן מכירות. לאשתו ובתו אין מושג במה הוא באמת עוסק עד שהוא מסתבך עם טרוריסטים. כחלק מההסתערות של תעשיית הטלוויזיה על כל תוכן אהוב מהעבר, גם הסרט זכה לאחרונה לסדרת המשך, בלי הכוכבים המקוריים ועם גל ביקורות קוטלות. 

אבל שוורצנגר הבטיח שיחזור והוא נאמן למילתו. השחקן ומושל קליפורניה לשעבר מככב בתפקיד ראשון בטלוויזיה בסדרה "פובאר" (Fubar) בנטפליקס. גם אם היא לא המשך ישיר ל"שקרים אמיתיים", זה הכי קרוב שאפשר להגיע לכיף הקולנועי המזמין של הסרט. גם הפעם, שוורצנגר שב לגלם מרגל שמעמיד פנים שהוא בעליו של חדר כושר בזמן שאשתו, בתו ובנו אינם יודעים את האמת. אלא שהוא נדהם לגלות שגם בתו מסתירה ממנו סוד ושגם היא סוכנת בסוכנות הביון. השניים נדרשים לשתף פעולה בסדרה שהיא לא עוד חיקוי חיוור לעבר — אלא גלולת נוסטלגיה טהורה של אקשן מופרך ומהנה.

בהתאם לחוקי הז'אנר, זו היתה אמורה להיות המשימה האחרונה של ברנן לפני הפרישה. החלום שלו הוא לקנות ספינה ולחדש את הקשר עם אשתו לשעבר, שסבלה מהשקרים וההיעדרויות התכופות שלו לאורך השנים. אלא שהתוכניות משתנות ברגע שהוא נדרש לבצע משימה נוספת בארץ זרה ולהתחבר מחדש לבנו של טרוריסט שהרג בעבר. שם הוא נדהם לגלות שבתו (מוניקה ברברו, "אנריל", "אהבה בשחקים: מאווריק") שתמיד חשב לביישנית ועדינה, היא סוכנת CIA קשוחה וקרת רוח. מאותו הרגע שניהם מבינים שהם לא באמת יודעים דבר זה על חייו של זו, אבל נאלצים לשתף פעולה ברצף משימות שבהן הם מסכנים את חייהם. 

היחסים בין האב ובין בתו והניסיון של שניהם לפתח קשר אמיתי שאינו בנוי על שקרים, עומדים בלב הסדרה, שמלהטטת בין דרמות הריגול ובין דרמות משפחתיות. בין השאר, ברנן לא מרוצה מכך שגרושתו מתחילה לצאת עם גבר חדש (אנדי באקלי מ"המשרד" שיכולותיו הקומיות מבוזבזות כאן), לא אוהב את בן הזוג של בתו (ג'יי בארושל) וגם רחוק מלהתלהב להיות במשימות שבהן בתו נדרשת לפתות גבר זר כדי לחלץ מידע. 

כל אלה מוגשים בטון כובש ומוגזם במידה הנכונה בזכות הביצוע של שוורצנגר, שנדמה נינוח עם הקמטים, הזיפים הלבנים והשינויים הפיזיים שהגיעו עם הגיל. יוצר הסדרה, ניק סנטורה ("נמלטים"), משכיל להשתמש בהם כדי להוסיף לו רוך אבהי. השחקן גם משכיל להתעדכן ברוח הזמנים ולא לשאת את הסדרה על כתפיו בלבד, אלא לפנות מקום שווה לנשים סביבו. על האיזון המוצלח בין יריות, פיצוצים, דרמה וקומדיה אחראי גם יתר הקאסט, שכולל את גבריאל לונה ("האחרונים מבינינו", ו"שליחות קטלנית גורל אפל" לצד שוורצנגר), הקומיקאית פורצ'ן פיימסטר ("מינדי"), טראוויס ואן וינקל ("את") וגם טום ארנולד (שמתאחד עם שוורצנגר כמעט 30 שנה לאחר "שקרים אמיתיים"). גם אם "פובאר" אינה מודאגת מענייני אמינות בעלילה ואינה סדרה שתיחרט בזיכרון אחרי הכתוביות, היא מתרפקת על סרטי פעולה מהעבר באופן נטול מאמץ ומתגלה כקומדיית אקשן מהנה בטעם של פעם.

YOU MIGHT ALSO LIKE