מה גרם לצעיר אמריקאי נורמטיבי להתחיל להאמין באסלאם קיצוני - ולתקוף שוטרים במצ'טה?
הוא היה על הרדאר של ה-FBI ופרסם 'כתבי ג'יהאד' באינטרנט לפני שיצא למתקפה בניו יורק, אבל בן ה-19 גם נחשב כנער אומנותי ששיחק בקבוצת כדורגל טובה מאוד בעיר הולדתו

הרשויות בודקות את הקשר לקיצוניות אסלאמית לצעיר שביצע את המתקפה הקשה בערב השנה החדשה, אז תקף שוטרים עם מצ'טה בסמוך לטיימס סקוור. 

טרבור ביקפורד בן ה-19 ממיין נראה נער אמריקאי טיפוסי למדי, שזכה בפרסים על יצירות אמונות שעשה והיה חבר בקבוצת הכדורגל בעיר הולדתו וולס, אשר זכתה בכמה אליפויות. 

אבל לאחר שאביו מת ממנת יתר של סמים בשנת 2018, חייו של ביקפורד נכנסו למערבולת. עד הרגע שהוא עשה את דרכו לעיר ניו יורק כדי לבצע את המתקפה שזמם, בן ה-19 כבר היה על הרדאר של ה-FBI. 

לטענת מקורות ששוחחו עם ה'ניו יורק פוסט', ביקפורד היה ברשימת הטרור של הלשכה, ואף אמר לדודה שלו שהוא מתכנן לנסוע לאפגניסטן כדי להילחם. אין לו רישום של עבר פלילי, אך מקורות אמרו שהיה נגדו תיק פתוח. 

בהודעה לרשת NBC, הרשויות המקומיות טענו שהן בודקות אם לפני שנסע לניו יורק, הצעיר פרסם באינטרנט את מה שהם מכנים 'כתבי ג'יהאד'. מקורות אחרים אמרו כי ביקפורד ארז ציוד מחנאות, יומן וצוואה לקראת הנסיעה לבצע את הפיגוע.

החקירה כאמור נמצאת עכשיו בעיצומה, כאשר צוותים של ה-FBI פשטו על ביתו של ביקפורד. כמו כן, רשויות הביטחון מאמינות שהוא פעל לבדו. 

כזכור, התקיפה אירעה בשבת בערב בסביבות השעה 10:00 בלילה, בזמן שעשרות אלפים מילאו את הטיימס סקוור כדי לחגוג את כניסתה של השנה החדשה. שני שוטרים של NYPD עמדו במחסום כניסה למתחם החגיגות בשדרה השמינית, בין רחוב 51 ל-52 ממש מחוץ לטיימס סקוור, ובדקו את הבאים - עד שביקפורד התנפל עליהם עם מצ'טה.

שני השוטרים שנפצעו - אחד בעל ותק של 18 שנים שנחבל בראשו, והשני שרק ביום שישי סיים את הכשרתו באקדמיית השטרים ונפגע גם הוא בראשו - פונו לבית החולים עם חתכים גדולים, אך הם צפויים להחלים. 

שוטר נוסף שהיה במקום הותקף גם הוא ונפגע, אך הספיק לשלוף אקדח ולירות בביקפורד - מה ששלח אותו לאשפוז בבית חולים במנהטן בליווי משטרתי, במקביל לכתבי אישום שהוגשו נגדו. 

סרטון מזירת האירוע מראה חוגגים נמלטים מהמקום, ושוטרים מנסים לשלוט בזירה בעודם צועקים על הולכי הרגל המבוהלים להתרחק מהמקום. 

YOU MIGHT ALSO LIKE