עוקץ הקנאביס בקליפורניה: תושב קלבאסאס עקץ 45 מיליון דולרים ממשקיעי סטארט-אפ כדי לממן אורח חיים מפואר ובזבזני
פושע מתוחכם שזייף פעולות של חברה לגיטימית ויצר מראית עין של פעילות עסקית בשם מיזם מומצא הצליח לעקוץ כ-100 משקיעים שונים בסכום עתק - עתה הוא ישלח למאסר ממושך

סטודנט-ספורטאי לשעבר מ-UCLA נידון ליותר מ-17 שנות מאסר פדרלי בגין הונאה של למעלה מ-45 מיליון דולרים ממשקיעים בסטארט-אפ אידוי קנאביס ושימוש בכספים הללו כדי לממן את אורח חייו הראוותני תוך יצירת חברות פיקטיביות כדי לייצר רושם כאילו מדובר באדם המפתח שירות או מוצר.

דיוויד ג'וזף בונבאץ', בן ה-53 מקלבאסאס, נידון ביום רביעי לכ-210 חודשי מאסר פדרלי בגין גיוס במרמה של למעלה מ-45 מיליון דולרים ממשקיעים שהאמינו שכספם ישמש למימון חברות המשווקות עטי קנאביס.

לפי משרד הפרקליטות הפדרלית, בונבאץ' היה אתלט לשעבר ב-UCLA שהתחרה גם בנבחרת הפיליפינים, על פי הגורמים הרשמיים האיש לקח את כספי המשקיעים והשתמש בהם למימון אורח חייו הבזבזני תוך רכישת בית בקלבאסאס, יציאה לחופשות מרובות, רכישת מוצרי יוקרה, סוסי מירוץ ועוד.

הנאשם יצר ישויות עסקיות פיקטיביות שהיוו חלק ממארג חברות קש למטרות הונאה, אך שלטענתו היו "מעורבות בתעשיית הקנאביס ובמכירת עטי vape המכילים מוצרי קנאביס כמו שמן CBD ו-THC", כך לפי מסמכי בית המשפט.

כמו כן, הוא סיפק למשקיעים מסמכים מזויפים כאישורי בנק, חשבוניות, והזמנות רכש, כדי ליצור אשליה של הצלחה וצורך בכספי השקעה נוספים.

תושב קליפורניה גייס כ-45,227,266 דולרים מיותר מ-100 משקיעים שונים.

הוא "טרף אנשים שהאמינו כי הוא חבר שלהם", על פי מסמכי התביעה, תוך שהוא מבצע רישום כוזב לכמה חברות מעטפת כדי "ליצור חזות כוזבת שהחברות שלו עוסקות בפעילות עסקית לגיטימית", מסרו הגורמים הרשמיים. כדי להסתיר את שליטתו בחברות המעטפת הללו, הוא אף בחר לרשום אנשים אחרים כמנהלי החברות, כולל את בתו החורגת.

"תחושת הפרת האמון, הפגיעה בכבוד האישי, והטראומה המתמשכת שגרם מזכירים מאוד את הנזק הקשור בדרך כלל בפשעים אלימים", מסרו התובעים אשר הסבירו באמצעות זאת את העונש שהוטל על הגנב הסיטונאי.  "עם יותר ממאה קורבנות, הוא גרם לנזקים אלה בקנה מידה נדיר" נאמר בטיעוניי התביעה.

יחד עם עונש המאסר שהוטל עליו, שופט פדרלי גם חייב את בונבאץ' לשלם פיצויים בסך 35,267,851 דולרים לקורבנותיו.

YOU MIGHT ALSO LIKE