בפעם השנייה בתוך שלושה ימים: רעידת אדמה חזקה פקדה את מקסיקו
הנשיא המקסיקני אישר את מותו של אדם אחד בעקבות רעש בעוצמה 6.8 במערב המדינה, בדיוק באותו האזור בו הורגשה הרעידה ביום שני, שהייתה בעוצמה 7.6

רעידת אדמה חזקה בעוצמה 6.8 הכתה במערב מקסיקו בשעות הלילה ביום חמישי, וגרמה למותו של אדם אחד - זאת שלושה ימים בלבד לאחר רעש נוסף שהתרחש בדיוק באותו האזור. 

אזור שניזוק ברעידה של יום שני (צילום: AP)

כמו הרעידה החזקה יותר שנרשמה ביום שני, זו שאירעה הלילה התרחשה במדינת מיצ'ואקאן, על גבול מדינת קולימה. על פי המכון הגיאולוגי האמריקאי, הרעש הורגש בשעה 1:16 בלילה, בעומק של כ-20 קילומטרים.

גורמים רשמיים בעיר הבירה מקסיקו סיטי אישרו כי אישה אחת מתה בביתה שבשכונת קולוניה דוקטורס, לאחר שנפלה בזמן הרעידה. בעוד שאזעקות הושמעו ברחבי הערים ורבים נמלטו מבתיהם, רעידות משנה נוספות הורגשו ברחבי האזור.

לטענתו של נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופז אוברדור, הרעידה שהורגשה הלילה היא למעשה רעידת משנה מזו שאירעה ביום שני בעוצמה של 7.6, אשר גרמה למותם של שני בני אדם לפחות ולנזק למבנים רבים.

אותו רעש אדמה אירע בדיוק 5 שנים לאחר שרעידה פקדה את מקסיקו וגרמה למותם של 370 בני אדם ונזק כבד במרכז ובדרום המדינה. באותו היום בשנת 1985, אירעה רעידת אדמה חזקה מאוד בה נהרגו כ-5,000 איש.

העובדה ששלוש רעידות חזקות הורגשו ב-19 בספטמבר בשנים שונות, גרמו לרבים ש"זה נראה כמו קללה".

YOU MIGHT ALSO LIKE