מותג בגדים מלוס אנג'לס הודה בהונאת מכס בסכום של 6.4 מיליון דולר
במהלך 10 השנים האחרונות, החברה ייבאה בגדים ודיווחה ערך שהיה נמוך ב-32 מיליון דולר לעומת השווי האמיתי שלהם. כמו כן, המותג הודה בקשירת קשר לקרטל סמים

מותג בגדים במחוז לוס אנג'לס הסכים להודות באשמה בהגשת טפסים מזויפים כדי לא לשלם מכסים של כמעט 6.4 מיליון דולר, כמו גם ביצוע עסקים עם אישה לה יש קשרים לקרטל הסמים סינלואה. 

(צילום: AP)

המותג Ghacham Inc ובכיר בחברה, מוחמד דאוד גהחאם בן ה-38, הודו באשמת קשירת קשר להעברת מסמכים מזויפים והונאה דרך המכס, כך נמסר ממשרד התובע של ארה"ב במחוז המרכזי של קליפורניה. 

גהחאם, שניהל את העניינים העסקיים הבינלאומיים של החברה, הגיש מסמכים כוזבים שהציגו ערך נמוך לבגדים שהם ייבאו, מה שאיפשר להם להימנע מתשלום מלוא הסכום כפי שקבוע בתעריפים. על פי בית המשפט, ספקים סיניים סיפקו לחברה שתי חשבוניות: אחת עם הסכום האמיתי ששולמו עבור הבגדים, אשר נשמרו בהנהלת החשבונות שלה, והשנייה עם מחיר נמוך יותר.

במשך 10 שנים, פריטים מיובאים הוערכו נמוך ב-32 מיליון דולר ויותר, ובכך למעשה, החברה שמוכרת בגדים תחת שם המותג Platini, נמנעו מלשלם כמעט 6.4 מיליון דולר בתעריפי מכס. 

אישום נוסף שהחברה הודתה, הוא בנוגע לקשירת קשר לפי חוק ייעוד הסמים הזרים. החברה עשתה עסקים עם מריה טיבורסיה קזארס פרז, אחותו של איש הקרטל סינלואה, ויקטור אמיליו קזארס סלזאר, שנידון בשנת 2016 ל-15 שנות מאסר בגין משלוח של טונות של קוקאין מיצרנים בקולומביה ובוונצואלה אל מקסיקו, ובהפצת הסמים ברחבי ארצות הברית. 

עוד לפני שנעצר, קזארס הוגדר כסוחר סמים והיה נתון לסנקציות כלכליות על פי חוק ייעוד הסמים הזרים, מה שלמעשה אוסר על אנשים וחברות בארצות הברית לעשות עסקים עם אלה הנמצאים ברשימה. 

וכן, בשנת 2006, גהחאם וקזארס נכנסו למיזם עסקי משותף. בשנה שאחרי, הרשויות האמריקאיות הודיעו לגהחאם שהוא צריך להפסיק את הקשרים עם איש הקרטל בשל החוק הפדרלי, אך על פי התביעה היחסים העסקיים ביניהם נמשכו עד פברואר 2021. 

עם ההודאה, החברה עומדת בפני קנס של 10.5 מיליון דולר, ואילו גהחאם עשוי לרצות עד חמש שנות מאסר פדרלי. 

YOU MIGHT ALSO LIKE