קליפורניה: רבים שזכו בלוטו - לא מגיעים לקחת את הפרס
על פי חברת הלוטו של המדינה, מדי שנה יש עשרות מיליוני דולרים בכספי פרסים שלא נלקחו על ידי הזוכים, שהיו יכולים להיות מאושרים

נשמע הגיוני שאדם הממלא כרטיס לוטו, גם יבדוק אם הוא זכה בפרס כלשהו. אך על פי פרסום חדש, יש מספר מפתיע של תושבים בקליפורניה שלא הגיעו לקבל את הכסף בו זכו. 

(צילום: Shutterstock)

על פי הנתונים של חברת הלוטו של מדינת קליפורניה, מדי שנה יש ממוצע של 46.8 מיליון דולר בכספי פרסים שלא נתבעו על ידי הזוכים במשחקי Lotto Plus, Fantasy 5, Daily 3, Daily 4, Daily Derby ומשחקי Hot Spot.

אך הסכומים משתנים משנה לשנה. לדוגמה, בשנת הכספים 2019-2020, היו בסך הכל 75.4 מיליון דולר שלא נמסרו לזוכים. שנת הכספים שלאחר מכן, לטענת פקידי הלוטו, צברה 19.5 מיליון דולר שנותרו ללא בעלים.

לזוכים במשחקי ההגרלה בקליפורניה, יש שישה חודשים לתבוע את הפרס. "אנחנו יודעים בזמן אמת אם מישהו זכה בג'קפוט. אבל אנחנו לא יודעים מי זה. זה רק דוח שמודפס מהמחשב שאומר שכרטיס מנצח נקנה בלוס אנג'לס", אמרה קרולין בקר, דוברת הלוטו של קליפורניה.

לטענתה של בקר, הכמות הגדולה של פרסים שלא נתבעו קשורה לאנשים שאיבדו את כרטיסי ההגרלה שלהם, או פשוט לא הבינו שהם זכו. 

כל הכסף שלא נלקח על ידי הזוכים הולך לאותו מקום שכל הכנסות ההגרלה מועברים אליהם - בתי הספר הציבוריים של קליפורניה. "בכל פעם שיש פרס גדול או אפילו קטן שלא נתבע, הכסף פשוט חוזר ישירות לחינוך הציבורי. אז עד כמה שאנחנו רוצים לראות את הזוכים שלנו מקבלים את הכסף שלהם, אנחנו לא כועסים כשהם לא מקבלים אותו".

YOU MIGHT ALSO LIKE