קוראים ביקורות ברשת על ה"פורטל" של פייסבוק? תבדקו טוב טוב מי כתב אותן
עובדי הרשת החברתית השאירו באתר אמזון ביקורות - חיוביות, כמובן - על המכשיר שנועד לשפר את חוויית שיחות הווידאו. החברה ביקשה מהעובדים להסיר את הביקורות

פייסבוק החלה לשווק מכשיר אלקטרוני חדש בשם "פורטל", שנועד להפוך את שיחות הוידאו לנוחות יותר. מדובר במעין רמקול חכם כמו שהכרנו עד היום, רק עם תוספת משמעותית של מסך ומצלמה.

כדאי לקרוא מי כתב את הביקורות. פורטל של פייסבוק (צילום: פייסבוק)

נראה שבדרך לשיווק המכשיר החדש, פייסבוק נעזרת בשיטה קצת פחות נחמדה. גולש באמזון בשם טים צ'אפל כתב ביקורת על מוצר, ואפילו ביקורת טובה. אבל מסתבר שצ'אפל הוא עובד של פייסבוק עצמה.

הגולש אמר שהוא קנה במבצע זמן קצר לפני חג המולד ארבעה מכשירי פורטל ומכשיר "פורטל פלוס" ב-1,150 דולרים. לדבריו, הוא רכש את המוצרים למרות שאינו גולש הרבה ברשת החברתית.

"אני ממליץ על המוצר הזה לכל מי שיש לו משפחה או חברים שכיף להיות איתם בקשר", כתב צ'אפל באתר אמזון, "הרבה יותר טוב מאשר סתם שיחת טלפון.

וצ'אפל לא לבד. עוד כמה עובדים של החברה פרסמו ביקורות על המוצרים החדשים שמקום העבודה שלהם מוכר. כמובן שהם דירגו את הפורטל בחמישה כוכבים.

הדירוגים האלה, שהאובייקטיביות שלהם מוטלת בספק, נחשפו לראשונה על ידי כתב הטכנולוגיה של הניו יורק טיימס, קווין רוז.

אתמול צייץ בכיר בחברת פייסבוק כי ההנהלה הודיעה לעובדים כי "אנחנו, באופן מפורש, לא רוצים שעובדי פייסבוק ישאירו ביקורות למוצרים שאנחנו מוכרים באמזון".

לארה סקסן לינדנבאום, דוברת של פייסבוק, אמרה לחדשות פוקס כי "כל העובדים הסירו את הביקורות שלהם מאמזון כפי שביקשנו מהם".

YOU MIGHT ALSO LIKE